Hotel Bristol Busko ART & Medical SPA dołączył do grona Hoteli Heritage

Do grona Heritage Hotels Poland dołączył kolejny obiekt:

Hotel BRISTOL ART&MEDICAL SPA
To połączenie LUKSUSOWEGO 4**** GWIAZDKOWEGO HOTELU, z najlepszymi cechami NOWOCZESNEGO UZDROWISKA SANATORYJNEGO, z pełną bazą zabiegów leczniczych ORAZ STREFĄ SPA & WELLNESS. Uzdrowisko Busko-Zdrój położone jest w województwie świętokrzyskim, słynie z wykorzystania leczniczych wód siarkowych oraz jodkowo-bromkowych i borowiny. Nasz hotel i SANATORIUM BRISTOL położony jest w CENTRUM BUSKA-ZDROJU, w sąsiedztwie ogrodu łazienkowskiego.

 

UZDROWISKO i ogród są jednymi z NAJSTARSZYCH W POLSCE. Oficjalne otwarcie Sanatorium Bristol miało miejsce 1 czerwca 1836 roku (uzdrowisko ma więc już ponad 170 LETNIĄ TRADYCJĘ).    
                                                             
Sam historyczny budynek Bristol wzniesiono pod koniec XIX wieku. Od niemal stu lat, od początku swego istnienia obiekt identyfikowany jest z działalnością uzdrowiskową i sanatoryjną.

WILLA BRISTOL jest wpisana do REJESTRU ZABYTKÓW nieruchomych Buska -Zdrój, dlatego podczas prac remontowych zabytkowej części naszego hotelu zostały uwzględnione wszystkie wytyczne konserwatora zabytków, tak by zachować unikalny charakter obiektu. Uzyskaliśmy efekt harmonijnego połączenia secesyjnej willi z nowoczesną architekturą, optymalne zestawienie funkcji hotelowej i restauracyjnej z balneologią i rekreacją. Zabytkowy przedwojenny budynek został odrestaurowany i połączony z nowo wybudowaną, na potrzeby pomieszczeń sanatorium i Medical SPA & Wellness, częścią.
 
Postanowiliśmy zachować nazwę sanatorium - BRISTOL uzupełniając ją o: ART, SPA i Medical. Obecna nazwa w pełni oddaje kierunek naszych działań - noclegi w luksusowym hotelu, wypoczynek w hotelowym SPA i Wellness oraz pełna rehabilitacja w uzdrowiskowym sanatorium.
 
W naszym hotelu znajdzie się 71 komfortowych, klimatyzowanych pokoi. UZDROWISKO I SPA TO 42 GABINETY ZABIEGOWE, BASEN. Oprócz tego hotel Bristol to restauracja, stylowa kawiarnia, Boutique cafe, salon kominkowy z biblioteką, WINIARNIA I PALARNIA CYGAR, sala konferencyjna, parking podziemny, oraz wyjątkowy taras w koronach drzew.