Your home away from home

Dwór Kaliszki

Dwór Kaliszki Dwór Kaliszki

Kategoria: 3*
Kaliszki 17
12-230 Biała Piska
province: warmińsko-mazurskie
Dom Gości opactwa Benedyktynów w Tyńcu

Dom Gości opactwa Benedyktynów w Tyńcu Dom Gości opactwa Benedyktynów w Tyńcu

rej. zab. nr A – 169/M
ul. Benedyktyńska 37
30 - 398 Kraków
province: małopolskie

About the Hotel

Dwór Kaliszki to rodzinne przedsięwzięcie pasjonatów zabytków, którzy zainwestowali w zabytkowy XIX-wieczny pałac, restaurując w całości jego wnętrza. W rezultacie powstało wyjątkowe miejsce będące połączeniem włoskiej fantazji, francuskiego wyrafinowania oraz polskiej gościnności.

Dwór Kaliszki zapewnia ekskluzywne i komfortowe warunki wypoczynku we wnętrzach o niepowtarzalnym klimacie. Goście mogą korzystać z 30 nastrojowych i luksusowo wyposażonych pokoi. Każdy z pokoi oryginalnie i zarazem kameralnie urządzony.

Odpowiednia aranżacja wnętrz, ciekawa, czasami zaskakująca kolorystyka, łączy i zachowuje styl minionych epok. Urok łazienek ujawnia się w jasnych zdobieniach kamiennych. Połączenie wszystkich elementów z nowinkami technicznymi (telewizja LCD, telefon oraz łącza internetowe) powoduje, że Goście wypoczywają w komfortowym i eleganckim wnętrzu, z namiastką domowego ciepła.

Restaurant

Dwór Kaliszki zapewnia doznania nie tylko estetyczne.

W pałacowej restauracji można spróbować dawnej dworskiej kuchni jak pasztet w słoninie z leśnymi grzybami, pieczona kaczka w sosie morelowo-śliwkowym, ale i potraw kuchni europejskiej np. szynka parmeńska z gruszkami i rucolą oraz zapiekana francuska zupa cebulowa na białym winie.

W Kaliszkach można zjeść okolicznościowy obiad lub uroczystą kolację, urządzić bankiet lub imprezę albo swój własny ślub.

Doskonale przygotowana kadra pracowników pozostaje do Państwa dyspozycji i jest gotowa spełnić każde kulinarne oczekiwanie.

SPA

Dopełnieniem dworskiej atmosfery Dworu Kaliszki jest możliwość powrotu do arystokratycznego piękna w mazurskim zaciszu.

Dwór Kaliszki zaprasza do skorzystania ze Spa&Wellness, gdzie na wizytę Gości oczekuje wykwalifikowany personel, który doradzi jak uprzyjemnić pobyt w Dworze oraz zadba o dobre samopoczucie.

Goście mogą zatrzymać piękno ciała poprzez wiele zabiegów relaksacyjnych.

 

 

Surroundings

Mazurski pałacyk znajduje się w Kaliszkach koło Pisza, ok. 200 km na północny wschód od Warszawy. W otoczeniu dworu roztacza się park krajobrazowy będący pod ochroną konserwatora zabytków.

Najcenniejszymi okazami parku są dwa 300-letnie dęby. Na terenie znajduje się również staw. Założenie parkowe przypomina styl angielski, ciągle prowadzone są prace rewitalizacyjne mające na celu ukazanie jego piękna a także dbanie o zachowanie klarownych linii zieleni z lekkim wprowadzeniem „dzikiej naturalności’’.

Przestrzeń, która otacza Dwór powoduje, że odnaleźć można różne ustronne miejsca, by pobyć blisko przyrody, korzystając z hamaka, ławki czy po prostu konara obrośniętego mchem. Atrakcyjna okolica: jezioro, lasy, park krajobrazowy, wzgórza, ruiny wojennych fortyfikacji oraz rzeki: Krutynia i Pisa, pozwalają ułożyć ciekawy program pobytu.