Tu spokój ma swój smak...

Dwór Sieraków

Dwór Sieraków Dwór Sieraków

Kategoria: 4*
Sieraków 233
32-410 Dobczyce
woj.: małopolskie

O hotelu

Jest polski, a zarazem europejski. Nowoczesny, a jednocześnie tradycyjny. Sielski i spokojny, ale nieodległy od Krakowa. Dwór Sieraków, miejsce które żyje w tempie "Slow" dobrą kuchnią, winem, spacerami i książką przy kominku. Jak w każdym historycznym dworze znajdziesz w nim ślady życiowych wędrówek gospodarzy utrwalone w obrazach, rycinach, zdjęciach i meblach wypełniających to miejsce.

Dworska restauracja posiada rekomendację Slow Food, została również wyróżniona przez przewodnik kulinarny Gauilt&Millau jako jedna z pięćdziesięciu najlepszych restauracji w 2014 roku w Polsce. Nasza piwnica może poszczycić się najbogatszą kolekcją win w Małopolsce. W cieniu bukowego parku, w szumie jego drzew znajdziecie Państwo wakacyjny lub weekendowy odpoczynek.

W sali balowej lub na tarasie urządzicie wesele, w spa zregenerujecie swoje siły. Ucieszy nas każda Państwa wizyta, nieważne z jakiego powodu przybędziecie. Bo taka jest rola dworu - ugościć przyjaciół i dać im to co gospodarze mają najlepszego.

 

 

Restauracja

Dworska restauracja posiada rekomendację Slow Food, została również wyróżniona przez przewodnik kulinarny Gault&Millau jako jedna z pięćdziesięciu najlepszych restauracji w 2014 roku w Polsce. Nasza piwnica może poszczycić się najbogatszą kolekcją win w Małopolsce.

Kuchnia Dworu Sieraków to połączenie starego z nowym. Wyszukujemy stare przepisy i interpretujemy je na nowo. Dbamy o to, by nasze gotowanie było zgodne ze współczesnymi trendami dietetycznymi: mało tłuszczu, mało cukru, mało soli. Gotowanie rozpoczyna się w momencie zakupu produktów - muszą być najlepsze. Wyszukujemy lokalnych producentów, którzy są w stanie dostarczyć nam najlepszy produkt, czy to będzie mięso, ryby, warzywa czy owoce.

Nie idziemy na skróty. Gotujemy tylko z tego, co zdrowe, nie stosując ulepszaczy smaku, proszków czy żeli. Gotujemy tak jak dawniej, ale z całą naszą współczesną wiedzą. Kartę zmieniamy cztery razy w roku, tak jak zmieniają się sezony. Bo to zegar i kalendarz wyznacza menu w Dworze Sieraków.

Winne SPA

Winne SPA w Dworze Sieraków powstało, by móc dzielić się z Państwem pasją do wina i przyjemnością korzystania z uroków natury.

Od zarania dziejów znane są dobroczynne właściwości napojów i produktów opartych na wyciągach z winogron, dlatego stworzyliśmy miejsce, gdzie połączyliśmy możliwość aktywnego odpoczynku z zabiegami opartymi na winnych kosmetykach.

Stanowią one unikalne źródło antyoksydantów i witamin – starannie wyselekcjonowanych, aby zapewnić jak najlepsze efekty pielęgnacyjne. Kosmetyki z toskańskiej winnicy Casa al Vento dostępne są w Polsce wyłącznie w Dworze Sieraków.