O hotelu

Hotel Polski Pod Białym Orłem*** położony jest w samym sercu Krakowa, w obrębie murów obronnych Starego Miasta, obok Bramy Floriańskiej. Na wprost hotelu mieści się urokliwy Zaułek Książąt Czartoryskich z pomnikiem Merkurego autorstwa Bertela Thorvaldsena. Z okien hotelu widać średniowieczne Mury Warowne, na których krakowscy artyści prezentują swoje prace.

Tuż za murami rozciąga się pas zieleni „Planty”– ulubione miejsce spacerów i odpoczynku turystów i mieszkańców Krakowa. O krok od hotelu znajduje się Barbakan, Teatr Słowackiego, Dom Jana Matejki i Muzeum Książąt Czartoryskich oraz najsłynniejszy obraz Leonardo Da Vinci „Dama z Łasiczką”. Po trzy minutowym spacerze możemy podziwiać Rynek Główny i Sukiennice, w nich Galerię Malarstwa Polskiego. Od Zamku na Wawelu dzieli nas jedynie 15- minutowy spacer Drogą Królewską. Warto też zwiedzić położoną w pobliżu zabytkową dzielnicę żydowską - Kazimierz. Tuż obok naszego hotelu przebiega „Szlak Jana Pawła II”.

W odległości około 300 m zlokalizowany jest Dworzec Kolejowy i Autobusowy oraz przystanki transportu publicznego. Ułatwia to dojazd do hotelu (również z lotniska) i bezproblemową komunikację publiczną z całym miastem. Na najwyższej kondygnacji hotelu udostępniamy dla Państwa nowoczesne Centrum Konferencyjne, na które składają się: dwie sale konferencyjne łącznie dla 150 osób, sala bankietowa, pokój do kameralnych spotkań, recepcja wraz z szatnią, zaplecze sanitarne. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane, z dziennym światłem i możliwością zaciemnienia, wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz dostęp do Internetu. Centrum jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Hotel dysponuje dwoma windami.