O hotelu

Villa Elise Park Pension zbudowana została w latach 1900-1902 przez założycieli pobliskiej huty szkła kryształowego – rodzinę Loskych. Nazwa rezydencji, nie zmieniana od ponad stu lat, pochodzi od imienia synowej Franza Losky – Elisy.

Pomimo zniszczeń spowodowanych upływem czasu, w willi zachowało się wiele oryginalnych elementów tworzących niepowtarzalny nastrój epoki secesji. W apartamentach oraz hallu znajdują się funkcjonujące do dziś, stare piece kaflowe w przepięknych pastelowych kolorach, wykonane z niezwykłym kunsztem i artyzmem. Główny hall zdobią zabytkowe drewniane schody, wzdłuż których zachwyca oryginalnie zachowany duży witraż z fantazyjnym motywem żab i liści nenufarów. Stylową restaurację od drink baru oddzielają doskonale zachowane, ciężkie zabytkowe drzwi przesuwne ze szkła kryształowego.

Restauracja „Kaczka i Wino” należąca do wąskiego grona restauracji z rekomendacją Slow Food Polska, serwuje dania  oparte na naturalnych produktach pochodzących od lokalnych producentów.

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy również klimatyczną Strefę Relaksu, w ramach której funkcjonuje  klasyczna sauna fińska w nowoczesnym wydaniu oraz nastrojowy chillout room.

W Gabinecie Masażu natomiast nasi Goście mogą oddać się w ręce wykwalifikowanego masażysty i rehabilitanta, wybierając jeden z zabiegów ajurwedyjskich.

Spragnieni ciszy znajdą ją we wspaniałym założeniu parkowym otaczającym willę. W zaczarowanym ogrodzie Villi Elise rozkoszować się można śpiewem ptaków, ciszą lub zwyczajnie napawać widokiem
otaczających gór.Z tarasu słonecznego rozpościera się widok na Czarną Górę, Śnieżnik i Krzyżnik. Można też poopalać się na leżakach lub pobujać w obłokach na hamaku w lesie. Jest tu również specjalne miejsce na ognisko oraz Chata Grillowa, idealna na biesiady grillowe, imprezy taneczne czy projekcje filmów.