Luksus z historią w tle

Hotel Alter

Hotel Alter

Kategoria: 5*
ul. Grodzka 30
20-112 Lublin
woj.: lubelskie
tel.: (+48) 81 516 90 90
recepcja@hotelalter.pl
www.hotelalter.pl

O hotelu

Hotel Alter***** to wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych osób. Powstał z myślą o gościach ceniących sobie zarówno luksus, najwyższą jakość i wygodę, jak również szanujących historię. To miejsce dla gości, którzy chcą spędzić czas w sposób komfortowy i niepowtarzalny.

Hotel Alter to miejsce, w którym elegancja nowoczesnych wnętrz łączy się z niepowtarzalnym stylem historycznych dodatków. Dodatków, które nawiązują do eksponatów o unikalnej wartości muzealnej i intrygującej historii odnoszącej się do zamierzchłych czasów. Zabytkowe eksponaty odkryto podczas prac związanych z procesem renowacji kamienicy, w której znajduje się hotel.

W naszych wyjątkowych przestrzeniach znajdą Państwo 13 ekskluzywnych pokoi, Salę Konferencyjną, Salę VIP, Spa & Wellness, bar oraz restaurację.

Kuchnia

Restauracja Ego to idealne miejsce na biznes lunch, firmowe spotkanie, kameralne przyjęcie rodzinne czy romantyczną kolację!
Restauracja znajduje się w budynku Hotelu Alter***** - zdobywcy nagrody w ogólnopolskim konkursie modernizacja roku 2014 oraz Rekomendacji Forbsa jesień 2015/zima 2016. Specjalnie dla naszych Gości na nowo odkrywa sekrety kuchni polskiej w nowoczesnej aranżacji oraz smaki z najdalszych zakątków świata.
Szef kuchni twórczo interpretuje tradycyjne receptury, wykorzystując najwyższej jakości produkty regionalne (np. mleko, sery, dziczyzna). Menu zmienia się zgodnie z porami roku, a jego wyjątkowym atutem są wyborne mięsa i ryby (przygotowane  techniką  sous vide), pyszne tradycyjne sosy oraz znakomite desery.

Oferujemy również doskonały wybór win oraz służymy pomocą w ich doborze.

SPA

W średniowiecznych piwnicach Hotelu Alter, na poziomie -2 stworzyliśmy dla Państwa kameralne Wellness & Spa Centrum, w którym historyczny anturaż tworzy tło dla nowoczesnej aranżacji wnętrza, wykonanej z lustrzanej mozaiki, fantastycznie odbijającej krystaliczną wodę. Całości dopełniają malownicze akwaria i klimatyczny kominek.

Wierzymy, że połączenie dobroczynnego wpływu wody oraz odprężających doznań zmysłowych pozwoli osiągnąć Państwu harmonię duszy i ciała.

Serdecznie zapraszamy do schronienia się w naszej krainie błogiej przyjemności i skorzystania z:

  • basenu 10 x 5 m2 wyposażonego w kurtynę wodną, gejzer i hydromasaż;
  • jacuzzi;
  • sauny suchej;
  • łaźni parowej z aromaterapią;
  • gabinetu kosmetycznego, w którym wykonujemy skuteczne zabiegi pielęgnacyjne, oparte na dermokosmetykach marki Vie Collection i Phytoceane oraz odprężające masaże.

Klimatyczny cocktail bar

Historia barów speakeasy sięga lat 20. XX wieku, kiedy w Stanach Zjednoczonych przez 14 lat obowiązywała całkowita prohibicja. Alkohol można było wtedy kupić i spożywać jedynie w nielegalnych, nieoficjalnych barach, o których istnieniu i lokalizacji goście dowiadywali się od znajomych, pocztą pantoflową. Wejście do takiego lokalu często było nieoczywiste, ukryte lub trzeba było znać hasło.

Specjalnie dla Państwa w podziemiach tego pięknego pięciogwiazdkowego hotelu ukryliśmy wyjątkowy, klimatyczny cocktail bar. Wejść do niego możecie za pomocą wizytówki z adresem lub hasła.

Jak do nas trafić?

Po prawej stronie od wejścia do hotelu Alter zobaczysz schody. Zejdź po nich i użyj dzwonka. Poczekaj na barmana, któremu pokażesz wizytówkę. Ze względu na to, że jesteście Państwo gośćmi hotelowymi, można zejść po schodach, bądź zjechać windą na poziom -1. Wejdź do środka i odkryj drugą naturę cocktaili.