Inny wymiar wypoczynku…

Villa Elise

Villa Elise

ul. Mickiewicza 9
57-550 Stronie Śląskie
woj.: dolnośląskie
tel.: (+48) 74 8142 516, 502 457 990
biuro@villaelise.pl
www.villaelise.pl

O hotelu

Villa Elise Park Pension zbudowana została w latach 1900-1902 przez założycieli pobliskiej huty szkła kryształowego – rodzinę Loskych. Nazwa rezydencji, nie zmieniana od ponad stu lat, pochodzi od imienia synowej Franza Losky – Elisy.

Pomimo zniszczeń spowodowanych upływem czasu, w willi zachowało się wiele oryginalnych elementów tworzących niepowtarzalny nastrój epoki secesji. W apartamentach oraz hallu znajdują się funkcjonujące do dziś, stare piece kaflowe w przepięknych pastelowych kolorach, wykonane z niezwykłym kunsztem i artyzmem. Główny hall zdobią zabytkowe drewniane schody, wzdłuż których zachwyca oryginalnie zachowany duży witraż z fantazyjnym motywem żab i liści nenufarów. Stylową restaurację od drink baru oddzielają doskonale zachowane, ciężkie zabytkowe drzwi przesuwne ze szkła kryształowego.

Restauracja „Kaczka i Wino” należąca do wąskiego grona restauracji z rekomendacją Slow Food Polska, serwuje dania  oparte na naturalnych produktach pochodzących od lokalnych producentów.

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy również klimatyczną Strefę Relaksu, w ramach której funkcjonuje  klasyczna sauna fińska w nowoczesnym wydaniu oraz nastrojowy chillout room.

W Gabinecie Masażu natomiast nasi Goście mogą oddać się w ręce wykwalifikowanego masażysty i rehabilitanta, wybierając jeden z zabiegów ajurwedyjskich.

Spragnieni ciszy znajdą ją we wspaniałym założeniu parkowym otaczającym willę. W zaczarowanym ogrodzie Villi Elise rozkoszować się można śpiewem ptaków, ciszą lub zwyczajnie napawać widokiem
otaczających gór.Z tarasu słonecznego rozpościera się widok na Czarną Górę, Śnieżnik i Krzyżnik. Można też poopalać się na leżakach lub pobujać w obłokach na hamaku w lesie. Jest tu również specjalne miejsce na ognisko oraz Chata Grillowa, idealna na biesiady grillowe, imprezy taneczne czy projekcje filmów.

 

Restauracja

Restauracja „Kaczka i Wino” to wyjątkowa kuchnia na mapie Ziemi Kłodzkiej. Kuchnia oparta na naturalnych produktach pochodzących od lokalnych producentów. Szefowa kuchni dzięki swojej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu, umiejętnie łączy tradycyjne smaki Dolnego Śląska z elementami kuchni międzynarodowej.

Motywem przewodnim menu restauracji są dwie nasze pasje: kaczka i wino.
Kaczkę zagrodową pozyskujemy od lokalnego hodowcy. Na bazie jej mięsa stworzyliśmy Kacze Specjały.

Specjalnie wyselekcjonowana karta win również zaspokoi niejedno podniebienie. Na życzenie Gości przygotowujemy dania wegetariańskie i wegańskie. W lecie prowadzimy bogaty zielnik. Jesienią przygotowujemy własne przetwory.

Kolejną  specjalnością jest wypiekany na miejscu chleb na zakwasie, który dzięki swojej unikalnej recepturze zyskał znak Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska.

W 2015 roku nasza restauracja otrzymała rekomendację Slow Food Polska.
Specjalizujemy się w organizacji eleganckich uroczystości rodzinnych oraz imprezach biznesowych.