Więcej niż tylko wspaniały wypoczynek…

Pałac Wiechlice

Pałac Wiechlice Pałac Wiechlice

Kategoria: 4*
rej. zab. A-235; 27.03.61r.
Wiechlice 45b
67-300 Szprotawa
woj.: lubuskie

Przewagi miejsca

Winnica

Na terenie Pałacu znajduje się winnica. Podczas spaceru można podziwiać obszar składający się z kilku tysięcy winnych sadzonek szczepów: Cabernet Cortis, Solaris, Johanniter, Rondo i Regent. Charakter winnicy idealnie uzupełnia się z szlacheckim charakterem zabytkowego obiektu.

SPA & Wellnes

Kompleks SPA & Wellness z basenem oraz strefą saun to gwarancja relaksu oraz głębokiego odprężenia. Autoryzacja francuskiej firmy Thalgo i wykwalifikowana kadra zapewnia o najwyższym standardzie wykonywanych usług.

Zabytek z duszą

Niepowtarzalny obiekt architektury barokowej został odbudowany pod okiem konserwatora zabytków. Klasyczna elegancja i współczesne udogodnienia - Pałac Wiechlice to idealne miejsce dla wielbicieli ciszy, spokoju i dobrego wina.

Atrakcje okolicy

Kompleks Pałacowy Wiechlice jest położony obok Szprotawy, na obrzeżach Borów Dolnośląskich. Tutejszy krajobraz, to przede wszystkim malownicze wzgórza, doliny rzek ale także winnice. Lubuski Szlak Wina i Miodu to atrakcja dla wielbicieli tych szlachetnych trunków. Fascynatom rękodzieła polecamy zwiedzenie manufaktury wyrobów ceramicznych w Bolesławcu.

 

 

Usługi i Atrakcje


 • Ilość pokoi: 47
 • 4 sale restauracyjne
 • Kuchnia polska
 • Sale Konferencyjne
 • SPA - 7 gabinetów, autoryzacja francuskiej firmy Thalgo
 • Strefa Wellness: basen 60m2
 • sauny: sucha, mokra i na podczerwień
 • Sala Fitness
 
 • Siłownia
 • Miejsce przyjazne dzieciom (plac zabaw, pokój gier) 
 • Park ze stawem rybnym
 • Golf Driving Range
 • Winnica – szczepy: Cabernet Cortis, Johanniter, Solaris, Rondo i Regent
 • Turystyka enologiczna
 • Lądowisko dla helikopterów

Galeria pokoi

Apartamenty

Apartamenty

Pokoje typu Apartament mieszczą się w budynku pałacu. Są to duże, przestronne pokoje. Wnętrza utrzymano w pałacowym klimacie i urządzono stylowymi meblami. W celu zaspokojenia potrzeb klientów biznesowych każdy apartament posiada odpowiednio przygotowane miejsce pracy. Udogodnienia w apartamencie:Biurko, drewniana podłoga, prysznic, bezpłatny zestaw kosmetyków, sejf, mini-lodówka, telewizory: w pokoju i w...

Pokój Standard

Pokój Standard

Pokoje tej kategorii mieszczą się w budynku Oficyny. Hotel oferuje pokoje 1-,2-,3- i 4-osobowe. W każdym stylowo urządzonym pokoju jest sejf, mini-lodówka, telewizory: w pokoju i w łazience, suszarka do włosów, bezpłatny zestaw kosmetyków, prysznic, budzenie na życzenie, darmowe wi-fi.

Pokój Superior

Pokój Superior

Pokoje typu Superior charakteryzuje wyrafinowana prostota, funkcjonalność i oryginalna architektura historycznych budynków z XVIII wieku. Udogodnienia w pokoju: biurko, drewniana podłoga, prysznic, bezpłatny zestaw kosmetyków, sejf, mini-lodówka, telewizory: w pokoju i w łazience, suszarka do włosów, budzenie na życzenie, darmowe wi-fi.

Rekomendacje

 • TRAVELERS' CHOICE 2015 / 2014

Pałac Wiechlice został odznaczony godłami Travelers Choice 2015 oraz Travelers' Choice 2014 nadawanymi przez największy na świecie serwis turystyczny - TripAdvisor. Godło jest nadawane hotelom, które w ogólnych opniach podróżujących otrzymały najwyższe oceny jakościowe.

 • HOTEL ROKU 2014

HRS jest operatorem ogólnoświatowego systemu rezerwacji hotelowych dla turystów indywidualnych i osób podróżujących służbowo, opartego na bazie danych obejmującej ponad 250 000 hoteli wszystkich kategorii w 180 krajach. Plebiscyt Hotel Roku 2014 organizowany jest przez HRS wspólnie z tygodnikiem Newsweek oraz magazynem Forbes. Pałac Wiechlice wygrał plebiscyt i został tym samym Hotelem Roku 2014. Pałac został także wybrany Hotelem Roku 2014 w Kategorii Zamki i Pałace.

 • LUBUSKA PERŁA TURYSTYCZNA 2012, 2013, 2014

Lubuska Perła Turystyczna to Certyfikat przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych, a także wspieranie turystycznych inicjatyw lokalnych i regionalnych w województwie lubuskim. Pałac Wiechlice Lubuską Perłą Turystyczną uhonorowany został w 2012 r.

 • ZŁOTY STANDARD W OBSŁUDZE  KLIENTA

Godło Złoty Standard to gwarancja najwyższej jakości obsługi Gości hotelowych potwierdzona przez ekspertów. To hotele i obiekty hotelarskie sprawdzone w toku szczegółowych audytów i polecane przez systemy rezerwacji hotelowej oraz przez kluczowe organizacje w branży hotelarsko-turystycznej. Każdy z hoteli i obiektów hotelarskich uhonorowany certyfikatem i godłem Złoty Standard realizuje w praktyce postulat „Gość jest najważniejszy”. W tym gronie znajdują się modelowe obiekty, które zapewniają nie tylko wysoki komfort pobytu, ale także przyjazny, serdeczny klimat. Są to hotele i obiekty hotelarskie, które szczególnie dbają o swoich Gości, i jak pokazują statystyki, skutecznie zachęcają ich do powrotu. Wśród zacnego grona hoteli uhonorowanych tym wyróżnieniem w 2012 roku znalazł się także Pałac Wiechlice.

 • ZNANE NIEZNANE "KONFIGUROWANIE PROCESOWE PRODUKTÓW SIECIOWYCH"

W ramach realizowanych usług doradczych proinnowacyjnych zespół ekspertów przeprowadził dla obiektu audyt standaryzacyjny. Celem audytu było uwierzytelnienie Pałacu Wiechlice oraz świadczonych przez niego usług w trzech kluczowych obszarach: technicznym, jakościowym oraz kooperacyjnym. W oparciu o audyt przeprowadzono również transfer innowacyjnej technologii informatycznej. Pałac otrzymał rekomendacje i znak jakości portalu ZnaneNiznane.pl w roku 2012.

 • OBIEKT NOCLEGOWY PRZYJAZNY DZIECIOM - SPEŁNIA KRYTERIA PROGRAMU GUFIK SELECT

Program Gufik Select, skupia  wszystkie obiekty przystosowane  do obsługi rodzin z dziećmi w różnym wieku oraz miejsca polecane przez samych rodziców na idealne wakacje czy wczasy z dzieckiem. W bazie programu Gufik znajdują się tylko wyselekcjonowane obiekty przyjazne maluchom.

 • ZŁOTE SERCE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – 2013

Właściciel Pałacu Wiechlice Zbigniew Czmuda, rokrocznie wspiera działania Wielkie'j Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za swoją dobroczynną postawę w roku 2013 otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyróżnienie za złote serce dla Orkiestry.

 • LUBUSZANIN ROKU 2012

W marcu 2013 roku Zbigniew Czmuda – właściciel Pałacu Wiechlice otrzymał wyróżnienie za zajęcie II miejsca w plebiscycie Lubuszanin Roku 2012 "Gazety Lubuskiej" w powiecie żagańskim. Tytuł Lubuszanina roku przyznają dziennikarze oraz czytelnicy Gazety Lubuskiej.

 • NAGRODA LUBUSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO KONSERWATORA ZABYTKÓW „LUBUSKIE KONSERWACJE 2013”

Pałac Wiechlice w kwietniu 2013 r. otrzymał Nagrodę Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków "Lubuskie Konserwacje 2013". Ustanowiona w 2008 r. nagroda jest uhonorowaniem laureata za znaczące dokonania  w zakresie poprawy stanu zachowania zabytku, podkreślenia jego walorów artystycznych i użytkowych w aspekcie prawidłowo wykonanych prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych, w tym również jego zabezpieczenia przed zniszczeniem. Ocenie poddawany jest również sposób użytkowania zabytku, utrzymanie estetycznego wyglądu, jego wyposażenia i otoczenia.

 • Pałac Wiechlice posiada kod NCAGE (NATO Commercial and Government Entity) 2412H.

Kod identyfikuje firmę w Systemie Kodyfikacyjnym NATO - NCS. Dane Pałacu ukazały się w Natowskiej Bazie Podmiotów Gospodarki Narodowej oraz udostępnione są logistyce wojskowej państw uczestniczących w systemie NCS oraz nabywcom usług na rynku cywilnym. Kod przydzielany jest przez Wojskowe Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji.