Sztuka jest terapią, a terapia jest sztuką.

Hotel Bristol ART & Medical SPA

Hotel Bristol ART & Medical SPA

Kategoria: 4*
ul. 1 Maja 1
28-100 Busko Zdrój
woj.: świętokrzyskie
tel.: (+48) 41 330 30 33
info@bristolbusko.pl
www.bristolbusko.pl

O hotelu

Hotel BRISTOL ART & MEDICAL SPA to połączenie LUKSUSOWEGO 4**** GWIAZDKOWEGO HOTELU z najlepszymi cechami NOWOCZESNEGO UZDROWISKA SANATORYJNEGO, z pełną bazą zabiegów leczniczych ORAZ STREFĄ SPA & WELLNESS.
Uzdrowisko Busko-Zdrój położone jest w województwie świętokrzyskim, słynie z wykorzystania leczniczych wód siarkowych oraz jodkowo-bromkowych i borowiny. Nasz hotel i SANATORIUM BRISTOL położony jest w CENTRUM BUSKA-ZDROJU, w sąsiedztwie ogrodu łazienkowskiego.

UZDROWISKO i ogród są jednymi z NAJSTARSZYCH W POLSCE. Oficjalne otwarcie Sanatorium Bristol miało miejsce 1 czerwca 1836 roku (uzdrowisko ma więc już ponad 170 LETNIĄ TRADYCJĘ).    
                                                             
Sam historyczny budynek Bristol wzniesiono pod koniec XIX wieku. Od niemal stu lat, od początku swego istnienia, obiekt identyfikowany jest z działalnością uzdrowiskową i sanatoryjną.

WILLA BRISTOL jest wpisana do REJESTRU ZABYTKÓW nieruchomych Buska - Zdrój, dlatego podczas prac remontowych zabytkowej części naszego hotelu zostały uwzględnione wszystkie wytyczne konserwatora zabytków, tak by zachować unikalny charakter obiektu. Uzyskaliśmy efekt harmonijnego połączenia secesyjnej willi z nowoczesną architekturą, optymalne zestawienie funkcji hotelowej i restauracyjnej z balneologią i rekreacją. Zabytkowy przedwojenny budynek został odrestaurowany i połączony z nowo wybudowaną, na potrzeby pomieszczeń sanatorium i Medical SPA & Wellness, częścią.
 
Postanowiliśmy zachować nazwę sanatorium - BRISTOL uzupełniając ją o: ART, SPA i Medical. Obecna nazwa w pełni oddaje kierunek naszych działań - noclegi w luksusowym hotelu, wypoczynek w hotelowym SPA i Wellness oraz pełna rehabilitacja w uzdrowiskowym sanatorium.
 
W naszym hotelu znajdzie się 71 komfortowych, klimatyzowanych pokoi. UZDROWISKO & SPA to 42 GABINETY ZABIEGOWE, BASEN. Oprócz tego hotel Bristol to restauracja, stylowa kawiarnia, Boutique cafe, salon kominkowy z biblioteką, WINIARNIA I PALARNIA CYGAR, sala konferencyjna, parking podziemny, oraz wyjątkowy taras w koronach drzew.

SPA

Personel Medical Center – Bristol ART & Medical SPA to zespół wykwalifikowanych i doświadczonych osób w dziedzinie medycyny i kosmetologii. Z profesjonalizmem zespołu nasi Goście mają do czynienia na każdym kroku, począwszy od recepcji Medical Center, poprzez gabinet lekarski i zabiegowy, gabinety medyczne oraz Wellness & SPA.

Recepcja Medical Center ustali spotkanie z lekarzem, zrobi indywidualny plan zabiegowy, doradzi w wyborze zabiegów niewymagających konsultacji lekarskiej oraz udzieli wszelkich niezbędnych informacji ułatwiających pobyt naszym Gościom. Miły głos, który da się słyszeć dzwoniąc na recepcję Medical dokona również rezerwacji zabiegów i ustali dogodne godziny ich wykonania.  

Zdrowiem naszych Gości zajmują się lekarze reumatolodzy, medycyny fizykalnej i balneologii. Oni podczas konsultacji ordynują zabiegi mające na celu poprawę stanu zdrowia czy też utrzymanie zdrowia na wyższym poziomie. Czuwają nad całym procesem leczniczym i profilaktycznym. Oprócz opieki medycznej i lekarskiej, w Medical Center
o zdrowie naszych Gości troszczą się pielęgniarki.

Nasi rehabilitanci pracują indywidualnie z Gośćmi wykorzystując metody kinezyterapeutyczne zmierzające do wzmocnienia bądź odtworzenia życiowych ważnych funkcji narządu ruchu. Rehabilitant w jednym czasie zajmuje się tylko jednym pacjentem pracując m. in. metodami  terapeutycznymi:  terapia manualna wg Mulligana, terapia manualna wg Ackermanna, funkcjonalna terapia w urazach sportowych, terapia tkanek miękkich oraz punktów spustowych, Kinesiology Taping, terapia oscylacją głęboką, Redcord/Neurac, Kinetic Control, terapia manualna wg szkoły praskiej, PNF, Mc Kenzi. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty lecznicze rehabilitanci ściśle współpracują z fizjoterapeutami wykonującymi zabiegi z działu balneologii, fizykoterapii, hydroterapii i masażu klasycznego. Natomiast cykliczne szkolenia fizjoterapeutów wypływają na podnoszenie jakości wykonywanych zabiegów oraz na nieszablonowe podejście do problemu zdrowotnego naszych Gości.   

Bezpieczeństwo Gości przebywających na terenie basenu i saun jest w rękach ratowników wodnych, którzy nieustannie kontrolują nieckę basenową oraz udzielają lekcji pływania. Aqua Fitness i Stretching oraz inne zajęcia rekreacyjno - ruchowe prowadzą animatorzy sportu posiadający wykształcenie Akademii  Wychowania Fizycznego oraz kursy: Instruktora Odnowy Biologicznej, Instruktora Rekreacji Ruchowej – Fitness – nowoczesne formy gimnastyki, Aqua Fitness.

Panie kosmetolog wykonają zabiegi kosmetyczne i relaksacyjne wykorzystując zdobywaną wiedzę i najnowsze technologie. Zabiegi wykonywane są na wszystkich partiach ciała, uzyskując w zależności od stanu skóry odmłodzenie, regenerację, rewitalizację, wypełnienie zmarszczek, jędrność i poprawę gęstości skóry. Nasi kosmetolodzy pracują na ekskluzywnych markach kosmetycznych, takich jak: Intraceuticals, Diego Dalla Palma, Maria Galland, Purles oraz Fontia – kosmetyki produkowane wyłącznie dla naszego hotelu.