Hotel Polski pod Białym Orłem

Hotel Polski pod Białym Orłem

Kategoria: 5*
ul. Pijarska 17
31-015 Kraków
woj.: małopolskie

O hotelu

Hotel Polski Pod Białym Orłem*** położony jest w samym sercu Krakowa, w obrębie murów obronnych Starego Miasta, obok Bramy Floriańskiej. Na wprost hotelu mieści się urokliwy Zaułek Książąt Czartoryskich z pomnikiem Merkurego autorstwa Bertela Thorvaldsena. Z okien hotelu widać średniowieczne Mury Warowne, na których krakowscy artyści prezentują swoje prace.

Tuż za murami rozciąga się pas zieleni „Planty”– ulubione miejsce spacerów i odpoczynku turystów i mieszkańców Krakowa. O krok od hotelu znajduje się Barbakan, Teatr Słowackiego, Dom Jana Matejki i Muzeum Książąt Czartoryskich oraz najsłynniejszy obraz Leonardo Da Vinci „Dama z Łasiczką”. Po trzy minutowym spacerze możemy podziwiać Rynek Główny i Sukiennice, w nich Galerię Malarstwa Polskiego. Od Zamku na Wawelu dzieli nas jedynie 15- minutowy spacer Drogą Królewską. Warto też zwiedzić położoną w pobliżu zabytkową dzielnicę żydowską - Kazimierz. Tuż obok naszego hotelu przebiega „Szlak Jana Pawła II”.

W odległości około 300 m zlokalizowany jest Dworzec Kolejowy i Autobusowy oraz przystanki transportu publicznego. Ułatwia to dojazd do hotelu (również z lotniska) i bezproblemową komunikację publiczną z całym miastem. Na najwyższej kondygnacji hotelu udostępniamy dla Państwa nowoczesne Centrum Konferencyjne, na które składają się: dwie sale konferencyjne łącznie dla 150 osób, sala bankietowa, pokój do kameralnych spotkań, recepcja wraz z szatnią, zaplecze sanitarne. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane, z dziennym światłem i możliwością zaciemnienia, wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz dostęp do Internetu. Centrum jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Hotel dysponuje dwoma windami.

 

 

Centrum Konferencyjne

Organizacja tego typu spotkania w zabytkowej kamienicy, w pięknym otoczeniu architektury Starego Miasta, z pewnością podniesie rangę wydarzenia. Oferujemy dwie nowoczesne sale konferencyjne, w których można zorganizować event łącznie dla 150 osób.

Sale standardowo wyposażone są w ekrany projekcyjne, flipchart, rzutnik folii i multimedialny odtwarzacz dvd oraz profesjonalny system nagłośnienia. Centrum można zarządzać poprzez intuicyjny system RTI za pomocą panelu ściennego lub mobilnego ekranu dotykowego. Dodatkowe specjalistyczne wyposażenie sali możemy dostarczyć na życzenie.

Ponadto dysponujemy salą bankietową, doskonałą na formalne poczęstunki lub biznesowe spotkania przy posiłku. Na potrzeby bardziej kameralnych spotkań w interesach przygotowaliśmy specjalny pokój z myślą o naradach i negocjacjach. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane, z dostępem do światła dziennego i możliwością zaciemnienia. W całym obiekcie zapewniamy dostęp do internetu.