Spotkaj naturę przyjemności.

Pałac Mierzęcin

Pałac Mierzęcin

Mierzęcin 1
66-520 Dobiegniew
woj.: lubuskie

O hotelu

Położony na skraju Drawieńskiego Parku Narodowego Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort to rozległy majątek, odrestaurowany z troskliwością i pasją. Poza pałacem, stanowiącym klasyczny przykład rezydencji romantycznej, na uwagę zasługują zabudowania folwarczne. W części z nich znajdują się pokoje oraz najważniejsze i unikatowe atrakcje obiektu, części przywrócono dawne funkcje.

Pobliska Winnica Pałac Mierzęcin, przetwórnia i piwnica win wyróżnia to miejsce wśród wielu odnawianych w ostatnim czasie pałaców i zamków. Winnica jest sercem majątku. To tu, na prawie 7 hektarach uprawia się 19 szczepów winorośli.
Niespotykaną na skalę krajową wartością jest wykorzystywanie w pałacowym SPA owoców z własnej winnicy do zabiegów odmładzających i relaksacyjnych. Starannie wyselekcjonowane winogrona zapewniają najlepsze efekty pielęgnacyjne, stanowiąc bogate źródło antyoksydantów i witamin. Grape Spa obejmuje strefę zabiegową z łaźnią winną i gabinetami oferującymi wachlarz winnych rytuałów, masaży oraz kąpieli. Do dyspozycji Gości jest także basen rekreacyjny, kompleks saun, łaźni i grot oraz strefa fitness.

Bliskość winnicy nie pozostaje bez wpływu na koncepcję działających na terenie majątku Restauracji Destylarnia oraz Restauracji Pałacowej. W pełni korzystając z dobrodziejstw otaczającej mierzęciński majątek przyrody, menu wzbogacono o dary pobliskich lasów i jezior, zioła oraz sezonowe owoce i warzywa z własnych upraw. Dzięki temu Goście mogą delektować się wybornymi daniami ze świeżych, lokalnych składników, których smak doskonale podkreśla szeroka paleta win z Winnicy Pałac Mierzęcin. Szacunek dla lokalnej tradycji kulinarnej, własne uprawy i bliską współpracę z okolicznymi dostawcami doceniła organizacja Slow Food Polska, przyznając Restauracji Destylarnia, pierwszą w województwie lubuskim rekomendację.

Położenie w otoczeniu lasów i jezior, z dala od miejskiego zgiełku sprawia, że Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort jest zacisznym azylem dla osób szukających spokojnego wypoczynku. Entuzjaści aktywnego spędzania czasu z pewnością wybiorą coś z bogatej oferty rekreacyjnej — jazdę konną, basen, fitness, bowling, tenis, nordic walking, wycieczki rowerowe, spływy kajakowe, strzelnicę i wiele innych atrakcji. Natomiast oferta dla klientów korporacyjnych to dwa centra konferencyjne, duża sala konferencyjno-bankietowa na 200 osób oraz inspirująca baza do niezapomnianych spotkań i szkoleń. Dla gości przygotowano 83 komfortowych pokoi mogących pomieścić 193 osoby, usytuowanych w Pałacu, Oficynie, Folwarku i Starej Stodole.

Restauracja

Dania pałacowej kuchni, w zależności od charakteru menu, serwowane są w kilku różnych miejscach na terenie majątku. Każde ma swój niepowtarzalnych styl. To co je łączy to wykorzystywanie lokalnych świeżych produktów najwyższej jakości, dbałość o najdrobniejszy szczegół i czerpanie z otaczającej nas natury.

Usytuowanie w otulinie Drawieńskiego Parku Narodowego sprawia, że w menu nie brakuje potraw powstających z darów pobliskich lasów i jezior, wzbogacanych o zioła, sezonowe warzywa i owoce uprawiane w pałacowym  ogrodzie. Sąsiadująca z restauracją Winnica Pałac Mierzęcin – jedna z największych w kraju, nie pozostaje bez wpływu na koncepcję miejsca. Szeroka paleta własnych win, nagradzanych na konkursach w kraju i za granicą pozwala precyzyjnie dobierać odpowiednie gatunki tak, by jak najpełniej podkreślały smak potraw.

DESTYLARNIA
Dwupoziomowa Restauracja Destylarnia znajduje się w jednym z najstarszych budynków majątku - dawnej gorzelni. Wyjątkowy charakter nadają miejscu odrestaurowane oryginalne maszyny wykorzystywane dawniej do destylacji alkoholi. Obecnie stanowią integralną część wystroju, tworząc naturalne podziały przestrzeni. Na piętrze urządzonym w stylu angielskiego pubu z kominkiem i stylowymi meblami znajduje się przytulne lobby oraz oddzielna przesterzeń restauracyjna wykorzystywana najczęściej do organizacji rodzinnych uroczystości.

Nagrody i wyróżnienia:

  • Przewodnik Gault et Millau 2016 -  restauracja wyróżniona dwiema czapkami;
  • Rekomendacja SLOW FOOD POLSKA - 2015;
  • GRAND AWARD - TRZY WIDELCE 2015 – najwyższe wyróżnienie w konkursie Poland 100 Best Restaurants 2015;
  • GRAND AWARD - TRZY WIDELCE 2014 – najwyższe wyróżnienie w konkursie Poland 100 Best Restaurants 2014;
  • GRAND PRIX - Noc Restauracji, Pozostałe Miasta 2014;
  • Hermes 2013  oraz tytuł NAJLEPSZEJ RESTAURACJI W REGIONIE przyznawany przez Tygodnik Restauratora.

 

SPA

Grape Spa powstało, aby móc dzielić się pasją do wina i przyjemnością aktywnego wypoczynku oraz korzystania z uroków natury. Do zabiegów wykorzystywane są winogrona z pałacowej winnicy - unikalne źródło antyoksydantów i witamin - starannie wyselekcjonowane, by zapewnić jak najlepsze efekty pielęgnacyjne. Specjalne receptury zabiegowe zostały opracowane dla Grape Spa przez niemiecką markę kosmetyków naturalnych Kurland. Do Spa chcieliśmy przenieść właściwości odmładzające winogron oraz to, czego koneserzy szukają w winie: piękno, koloryt, zapach i przyjemność. W ofercie znajdą Państwo szeroką paletę zabiegów i rytuałów na twarz i ciało, kąpiele winne oraz gamę masaży.
Na wzór sekretnej harmonii wielkich win, pobyt w Grape Spa pomaga spotkać naturę przyjemności.

STREFA WELLNESS
Do dyspozycji gości Grape Spa jest basen oraz bogata i kompleksowa strefa saun, łaźni, grot i wypoczywalni. Basen rekreacyjny z hydromasażami, gejzerem, bąbelkowymi leżankami i przeciwprądem, wylewkami masującymi barki oraz jacuzzi i brodzik dla najmłodszych pozwolą wspaniale zrelaksować się niezależnie od wieku i kondycji fizycznej.
W strefie saun znajdą Państwo zarówno możliwość błogiego wypoczynku, delikatnych, odstresowujących i oczyszczających kąpieli saunowych, jak i intensywnych, wzmacniających seansów w wysokiej temperaturze.

STREFA FITNESS
Strefa Fitness wyposażona jest w profesjonalny sprzęt włoskiej firmy Technogym, zapewnia doskonałe warunki do treningu i najwyższy poziom bezpieczeństwa. W siłowni znajduje się sprzęt cardio: bieżnie, rowerki, orbitrek, steper, „narciarz”, jak również przeznaczony do ćwiczeń siłowych: ławeczki, sztangi, hantle i wyciągi.