Pałac Wiechlice dołączył do grona Heritage Hotels

Do grona Heritage Hotels Poland dołączył kolejny obiekt:

Pałac Wiechlice
W roku 1786 majątek Wiechlic został wykupiony przez Jerzego Zygmunta Neumena, który był inicjatorem budowy obecnego kompleksu pałacowego.
Fundator nie legitymował się pochodzeniem szlacheckim. Syn wiechlickiego chłopa dzięki pracowitości i niewątpliwie dużemu zmysłowi do interesów, administrując liczne dobra, m.in. majątek Wiechlice doszedł fortuny umożliwiającej mu kupno Wiechlic w 1786r., a w latach następnych jeszcze kilku innych wsi.

Czas budowy pałacu określają dwie daty. Pierwsza to rok 1790, druga zaś to 1798. Jerzy Zygmunt nabył Wiechlice 10 lat przed śmiercią, która miała miejsce w 1796 roku. Podjęte przez niego prace budowlane w Wiechlicach obejmujące nie tylko dwór ale także cały kompleks zabudowań gospodarczych, nie pozwoliły mu całkowicie ukończyć rozpoczętych prac. Dlatego m.in. w jego testamencie znajdują się postanowienia dotyczące budowy wiechlickiego dworu. Krystian Willhelm kontynuował prace rozpoczęte przez swojego ojca wznosząc większość budynków gospodarczych. Prace przy zabudowaniach gospodarczych prowadził dalej kolejny właściciel Wiechlic - wnuk Jerzego Zygmunta i to za jego czasów całe założenie otrzymało ostateczny kształt. Przebudowa pałacu nastąpiła w III ćw. XIX wieku.

Do II Wojny Światowej kompleks pałacowy był jednym z najpiękniejszych miejsc w południowo-zachodniej części Polski. Niestety przez ostatnie 30 lat Pałac został całkowicie zdewastowany.
W 2007 roku nowy właściciel – Zbigniew Czmuda kupił obiekt i postanowił go odbudować, wkładając weń całe serce i ogrom pracy, aby wiernie odtworzyć jego dawne piękno według starej niemieckiej sztuki budowlanej opartej na naturalnych składnikach mineralnych.
W odremontowanych budynkach Pałacu i oficyny znajdują się tynki wapienne, ściany pokryte są farbami wapiennymi, okna i drzwi zostały pomalowane farbami ekologicznymi, a drewniane podłogi to naturalne oleje i woski.

Pałac Wiechlice dziś
Barokowy pałac i zabudowania folwarczne zostały zaadaptowane do roli eleganckiego hotelu ze strefą SPA i Wellness. Stylowo urządzone wnętrza zachwycają dbałością o każdy szczegół . Restauracja serwuje dania tradycyjnej kuchni polskiej i europejskiej które bardzo dobrze komponują się ze starannie dobraną kartą win. Park, winnica, pole golfowe to idealne warunki do relaks u dla wielbicieli wypoczynku z dala od zgiełku miast. Pałac Wiechlice został stworzony z myślą, aby zapewnić swoim Gościom niekończące się zadowolenie.

Naszym Gościom oferujemy:
- 12 luksusowych apartamentów w części pałacowej;
- 36 komfortowych pokoi w oficynie;
- Restaurację, piwniczkę winną;
- 300-osobową salę szkoleniowo – konferencyjną;
- 200-osobową salę balową;
- Centrum Spa ;
- Kryty basen o powierzchni 60m2;
- Strefę Wellness : sauny: sucha, mokra i infrared, profesjonalną siłownię, salę fitness;
- Golf Driving Range i tor łuczniczy;
- Boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw;
- Wypożyczalnię rowerów i sprzętu sportowego;
- Wielohektarowy park z ponad 200. letnim drzewostanem, winnicą i stawem rybnym;
- Lądowisko dla helikopterów.