Wyjątkowe spotkanie z Małgorzatą Kalicińską w Hotelu Alter

W ramach programu Miejsce Inspiracji Urzędu Miasta w Lublinie wyróżnione miejsca mają za zadanie przygotować i zrealizować ciekawe wydarzenie dla Lublinian. Jednym z tych wydarzeń były warsztaty kulinarne „Trzy damy i złoto", które odbyły się w miniony weekend w Hotelu Alter, gościem specjalnym była Małgorzata Kalicińska.

 „Trzy damy i złoto" to wydarzenie w całości poświęcone kulinarnej stronie Hotelu Alter. Gościem specjalnym była Małgorzata Kalicińska, znana pisarka, autorka książek m.in. Domu nad rozlewiskiem oraz uczestniczka programu telewizyjnego Top Chef – Gwiazdy. Pani Małgorzata jest też osobą, która wybitnie zna się na temacie rosołów. To właśnie ten temat był przewodnim podczas sobotnich warsztatów. Moderatorem spotkania był Dawid Furmanek, juror programu Miejsca Inspiracji oraz bloger kulinarny. – Osoby, które wzięły udział nauczyły się przede wszystkim podstaw związanych z dziesięcioma różnymi rosołami. Mieliśmy rosół tradycyjny z kurczaka zagrodowego, z kaczki, ale też azjatycki Pho. – mówi Justyna Stachowicz właścicielka Hotelu Alter. Spokój i wolne gotowanie, powtarzała Małgorzata Kalicińska, to podstawy dobrego rosołu. W trakcie wydarzenia nie zapomniano też o lubelskich atrakcjach. Uczestnicy wzięli udział w spacerze po Lublinie do Piwnic pod Fortuną, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzali multimedialne muzeum.


W warsztatach wzięło udział kilkanaście osób, a całość została zwieńczona degustacją w której uczestniczyły rodziny z Fundacji Oswoić Los. – Rosoły są znane w Polsce jako danie wyjątkowo rodzinne i niedzielne. Dlatego właśnie zaprosiliśmy do współudziału również rodziny z Fundacji Oswoić Los – mówi Justyna Stachowicz. Następne takie wydarzenie już wkrótce.

 

 

 

Heritage Hotels Polska