Kategoria: 3*

32-088 Przybysławice
province: małopolskie
Dom Gości opactwa Benedyktynów w Tyńcu

Dom Gości opactwa Benedyktynów w Tyńcu Dom Gości opactwa Benedyktynów w Tyńcu

rej. zab. nr A – 169/M
ul. Benedyktyńska 37
30 - 398 Kraków
province: małopolskie

O hotelu (2)

Zamek Korzkiew - XIV wieczna warownia rycerska – usytuowany jest 14 km od centrum Krakowa w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego. Niegdyś jeden z obiektów tworzących łańcuch twierdz obronnych, zwany później Szlakiem Orlich Gniazd. Dzięki prowadzonym pracom renowacyjnym zaadaptowany został na kameralny hotel oraz przestronne sale bankietowe. Dzisiaj Zamek oddaje do dyspozycji Gości cztery stylowo urządzone komnaty mieszkalne o niepowtarzalnym charakterze i wysokim standardzie. Wysmakowane detale wnętrz, ogień w kominkach, kute poręcze, portrety przodków… Wewnątrz ciepła, domowa atmosfera. W najstarszej, gotycko-renesansowej części Zamku, usytuowane są sale konferencyjno-bankietowe. Przestronne wnętrza, odpowiednia akustyka i oryginalna dekoracja sprzyjają organizacji przyjęć weselnych, konferencji, imprez firmowych oraz kameralnych spotkań rodzinnnych i koncertów. Całości dopełnia otoczony krużgankami zamkowy dziedziniec - miejsce biesiad, turniejów rycerskich i tańców dworskich. U stóp Zamku rozpościera się park krajobrazowy z licznym starodrzewiem i alejkami spacerowymi. To wymarzone miejsce dla lubiących spokój i romantyczne spacery w pięknej zamkowo- parkowej scenerii. Teren sprzyja również organizacji festynów, imprez plenerowych i pikników. W średniowiecznych murach zamku wciąż można odnaleźć niepowtarzalny charakter minionych czasów, ślad trudu naszych przodków, autentyczność i tajemnicę.

Spacer po okolicy lub przejażdżka bryczką, a zimą saniami z kuligiem, bądź jazda konna w pobliskiej stadninie, to tylko niektóre z interesujących atrakcji, z których warto skorzystać. W naszej ofercie znajdują się następujące propozycje: koncerty muzyki dawnej i współczesnej z udziałem fortepianu, gitary, lutni, wiolonczeli, koncerty jazzowe, koncerty organowe w pobliskim zabytkowym kościele, koncerty folklorystyczne z regionu, pikniki staropolskie, spektakle plenerowe, rewie konne, pokazy rycerskie, wystrzały armatnie, itp.


Szeroką gamę dyscyplin i konkurencji organizujemy na terenie Parku. Są to zabawy ekstremalne typu: konkurencje linowe, strzeleckie, paintball, czy też przelot balonem.